Real Madrid întoarce scorul și reușește s-o învingă pe Real Sociedad / Alte rezultate înregistrate duminică, în etapa a cincea din La Liga

cdnuploads.aa.com.tr
Real Madrid

Echipa spaniolă Real Madrid a învins duminică, pe teren propriu, scor 2-1, gruparea Real Sociedad, revenind după ce a fost condusă cu 1-0, în etapa a cincea din La Liga, anunță news.ro.

Oaspeţii au deschis scorul repede pe Santiago Bernabeu, prin Barrenetxea, în minutul 5, iar madrilenii au reuşit să revină după pauză. Fran Garcia a oferit pasele de gol pentru Federico Valverde şi Joselu, iar Real Madrid are cinci victorii din cinci meciuri, conducând în clasament cu numărul maxim de puncte – 15.

Rezultate înregistrate duminică, în etapa a cincea din La Liga:

• Getafe – Osasuna 3-2 (Mitrovic 36, Carmona 51, Maksimovic 86 / Munoz 45, Budimir 57 penalti);
  • Villarreal – Almeria 2-1 (Gerard Moreno 45+5, Sorloth 90+4 / Akieme 44);
  • FC Sevilla – Las Palmas 1-0 (Lukebakio 71);
  • Real Madrid – Real Sociedad 2-1 (Valverde 46, Joselu 60 / Barrenetxea 5).