Relu Fenechiu, audiat la DNA Ploieşti într-un nou dosar de corupție

Autor: Alexandra Cruceru, Redactor

Publicat: 23-06-2016

Actualizat: 23-06-2016

Article thumbnail

Sursă foto: stiripesurse.ro

Fostul ministru al Transporturilor, Relu Fenechiu, a fost adus din puşcărie, joi dimineață, la DNA Ploieşti, unde este audiat de procurori.

Din primele informații, se pare că fostul ministru al Transporturilor ar fi audiat într-un nou dosar. Nu se știe, însă, calitatea pentru care a fost citat în acest dosar, suspect sau martor, potrivit Realitatea Tv.

DOVADA ca nu mai e cale de întoarcere în relația PSD-UNPR

Fostul ministru Relu Fenechiu este încarcerat la Penitenciarul Vaslui, după ce a fost condamnat în dosarul "Transformatorul".

Fenechiu a fost condamnat definitiv, în ianuarie 2014, la cinci ani de închisoare cu executare, după ce a fost trimis în judecată de procurorii DNA în iunie 2012, în dosarul "Transformatorul". Acesta a fost acuzat că prin firmele sale a vândut transformatoare şi întrerupătoare uzate şi vechi la preţuri de produse noi către Sucursala de Întreţinere si Servicii Energetice Electrice Moldova, cu complicitatea fostei conduceri a instituţiei.

 

Google News
Comentează
Articole Similare
Parteneri