De joi, sunt impuse restricții de trafic în București din cauza unor lucrări de modernizare a Drumului Osiei, a anunțat Brigada Rutieră a Capitalei.
Astfel, de joi, în contexul demarării lucrărilor de modernizare a Drumului Osiei, între accesul în centrul comercial Militari Shopping Center și Str. Rezervelor, intrarea în cartierul Militari (Chiajna) se realizează prin Drumul Roții, potrivit mediafax.
Brigada Rutieră solicită șoferilor să circule cu prudenţă, să păstreze o distanță suficientă pentru a putea frâna în condiții de siguranță, să nu oprească ori să staţioneze decât în locurile special amenajate, să respecte semnificaţia semnalizării rutiere temporare, precum şi semnalele și indicațiile poliţiştilor rutieri.
Comentează