Rezultate din optimile Ligii Campionilor la handbal feminin - CSM Bucureşti, victorie la 9 goluri cu SCM Râmnicu Vâlcea

Handbal mania
handbal infrangere

Duminică s-au disputat ultimele meciuri tur din optimile Ligii Campionilor la handbal feminin. Partidele retur au loc în 13-14 martie, pentru un loc la Turneul Final Four al competiţiei, potrivit news.ro.

Rezultatele complete ale partidelor tur, disputate sâmbătă şi duminică, sunt: SCM Râmnicu Vâlcea - CSM Bucureşti 24-33, Podravka - Rostov 20-29, Krim - CSKA 25-20, Vipers - Odense 35-36, Team Esbjerg - Brest 27-33, Buducnost - FTC Budapesta 22-19 şi SG BBM Bietigheim - Gyor 20-37. Dubla Borussia- Metz este programată în 12 şi 14 martie.

Citește și: VIDEO 'LECȚIA' de TEROARE și UMILINȚĂ la adresa Poliției Române vine de la Gorj - Agenți amenințați și înjurați de RECALCITRANTUL unei comune, lăsat fără permis

CSM Bucureşti va primi vizita celor de la SCM Râmnicu Vâlcea în 13 martie, la Bucureşti, iar câştigătoarea din dubla manşă se va califica în sferturile de finală, în care va întâlni Krim Ljubljana sau CSKA Moscova.

Sferturile de finală sunt programate între 3-11 aprilie, urmate de Turneul Final Four de la Budapesta, în 29-30 mai.

Deţinătoarea Ligii Campionilor este formaţia Gyor ETO.