Rezultate în Europa League - Glasgow Rangers s-a calificat în grupe, Slavia Praga a pierdut în play-off

europa league

Formaţia Glasgow Rangers, la care joacă Ianis Hagi, s-a calificat, joi, în grupele Ligii Europa.

Rangers a remizat în deplasare cu Alashkert, scor 0-0. În turul play-off-ului, scorul a fost 1-0 pentru echipa scoţiană.

Ianis Hagi a jucat până în minutul 64 la meciul din Armenia.

Tot joi, Slavia Praga, echipa lui Nicolae Stanciu a fost eliminată în play-off de Legia Varşovia, scor 2-1 în meciul retur. Legia a revenit de la 0-1. De la Slavia a fost eliminat Holes, în minutul 4. Au marcat: Emreli ’59, ’70 pentru Legia şi Ekpai ’45 pentru Slavia. Stanciu a jucat până în minutul 81. În tur, scorul a fost 2-2. Echipa lui Nicolae Stanciu va juca în grupele Conference League.

Tot joi, într-un meci arbitrat de Istvan Kovacs, Rapid Viena a învins în deplasare Zoria Luhansk, scor 3-2, şi s-a calificat în grupele Ligii Europa. În tur, scorul a fost 3-0 pentru Rapid Viena.