Rezultate surprinzătoare în sferturile de finală ale Cupei Spaniei: Valencia – Alaves 2-1 şi Atletico Madrid – Sevilla 1-2

ilfovsport.ro
minge fotbal

Valencia şi FC Sevilla au obţinut victorii, miercuri, în prima manşă a sferturilor de finală ale Cupeo Spaniei. Valencia a învins Deportivo Alaves, pe teren propriu, scor 2-1. Au marcat Guedes ’73 şi Moreno ’83 pentru învingători, respectiv Sobrino ’66 pentru Alaves. În minutul 78, de la oaspeţi a fost eliminat Adrian Dieguez.

FC Sevilla s-a impus, în deplasare, cu scorul de 2-1, în faţa formaţiei Atletico Madrid, după ce a fost condusă cu 1-0. Pentru Sevilla au înscris Moya ’80 (autogol) şi Joaquin Correa ’88. Gazdele au marcat prin Diego Costa, în minutul 73. Miercuri se dispută în sferturi şi partida Espanol Barcelona – FC Barcelona, iar joi va avea loc meciul Leganes – Real Madrid. Returul sferturilor este programat la 23, 24 şi 25 ianuarie, conform news.ro.