România a fost UMILITĂ de Polonia, la București: 3-0 pentru Lewandowski și ai lui

Inquam Photos / Octav Ganea
Inquam Romania Polonia jucatori

România și-a adus antrenor din Germania, pe Christoph Daum, dar performanțele nu au apărut. Mai mult, după egalul cu Muntenegru și Kazahstan, România a pierdut la scor de neprezentare, chiar la București, cu Polonia.

Vezi și: Lewandowski a fost ATACAT cu petarde: Meciul e ÎNTRERUPT, arbitrul amenință cu suspendarea lui

Vezi și: INCIDENTE pe Arena Națională: Ca la RĂZBOI în tribune, între români și polonezi / VIDEO

Mario Lewandowski, atacantul lui Bayern Munchen, a marcat de două ori în poarta lui Ciprian Tătărușanu, a doua oară dintr-un penalti comis de Dragoș Grigore. Polonia deschisese scorul în prima repriză, după numai 11 minute, prin Kamil Grosicki.

România rămâne cu 5 puncte din 4 meciuri în preliminariile pentru Mondialul din 2018, din Rusia.

Romania - Polonia 0-3 (Grosicki '11, Lewandowski '82, '90)

Rezultatele celorlalte meciuri din grupă:

Armenia - Muntenegru 3-2 (Grigoryan '50, Haroyan '73, Ghazaryan '90+4 / Kojasevici '36, Jovetici '38)

Danemarca - Kazahstan 4-1 (Cornelius '15, Eriksen '36, '90, Ankersen '78 / Suyumbaev '17)