România conduce Croaţia, 2-1 la pauză, la CE de tineret: Puşcaş a deschis scorul dintr-un penalti

Nationala Romaniei

România conduce Croaţia, scor 2-1, la pauză, la CE de tineret. George Puşcaş a marcat dintr-un penalti acordat după consultarea VAR, iar, pentru prima oară, o echipă din România a beneficiat de sistemul VAR, potrivit news.ro.

În minutul 8, la o fază în careul croaţilor, Puşcaş a tras, iar mingea s-a dus în mâna lui Benkovic. Arbitrul a solicitat intervenţia VAR, iar apoi a acordat lovitură de la 11 metri, transformată tot de George Puşcaş.

În minutul 14, Ianis Hagi a împins mingea în poartă, după o fază la care a contribuit şi George Puşcaş.

Pentru croaţi a punctat Vlasic în minutul 18.