România U18 a remizat în amicalul cu Macedonia de Nord

logo FRF

Naționala de fotbal masculin Under18 a României, formată din jucători născuți începând cu 1 ianuarie 2005, a disputat vineri, la Tunari, un prim meci de verificare împotriva Macedoniei de Nord. Acesta va fi urmat de un al doilea amical, duminică, 18 iunie, de la ora 17.00, la Popești-Leordeni.

România U18 – Macedonia de Nord U18 1-1, conform Mediafax.

Oaspeții au deschis scorul în minutul 29 al partidei, după ce au recuperat mingea la centrul terenului, Manojlov marcând din interiorul careului.

România a reușit egalarea în minutul 68, Matei Tănasă punctând spectaculos, din foarfecă. Căpitanul României din această partidă, Matteo Duțu, a fost eliminat în minutul 86 după ce a văzut cel de-al doilea cartonaș galben.

România U18 – Macedonia de Nord U18 1-1

Au marcat: Tănasă (68′) / Manojlov (29′)

ROMÂNIA U18: 1. Răfăilă (GK) – 2. Aioanei, 20. Tudose, 21. Duțu-cpt., 3. Vlăsceanu (4. Anișorac 70′) – 8. Stancovici (18. Manolache 46′), 6. Gogescu (5. Costea 46′), 7. Dulcea (15. Cibi 89′) – 10. Călin, 9. Răducan, 11. Tănasă (17. Capac 70′)

Antrenor: Adrian Dulcea

Rezerve: 23. Becze – 13. Ferroni, 14. Moraru, 16. Dragu, 19. Șiman

MACEDONIA DE NORD U18: 12. L. Djekov (GK) – 6. Markovski, 5. Stojilevski-cpt., 15. Dimeski, 3. D. Djekov – 7. Slavkov, 8. Fetai, 10. Nikolovski (19. Velichkovski 60′), 11. Danev – 17. Manojlov, 9. Nazifi (14. Arizankoski 60′)

Antrenor: Toni Jakimoski

Rezerve: 1. Jakimov – 2. Petejchuk, 4. Bamijoko, 13. Muhtari, 16. Miholov, 18. Ristovski, 20. Bogdanoski