România U18 a spulberat Albania, scor 4-1, într-un meci amical

descopera.ro
fotbal minge

România U18 s-a impus cu 4-1 în faţa naţionalei Albaniei U18, într-o partidă amicală, potrivit Mediafax.

România a început bine meciul şi a marcat de două ori în prima jumătate a primei reprize. Scorul a fost deschis de Stoica (minutul 5), iar golul de 2-0 a fost marcat de Vasluian (minutul 21). În partea secundă, naţionala noastră a punctat prin Munteanu (minutele 71 şi 80). Singurul gol al Albaniei a venit în prelungiri (minutul 90+1), prin Cahani.

Echipele de start:

România: Opric – Pascu, Tălmaciu, Mitran, Sima – Perianu, Botond – Stoica, bani, Valuian – Istrate

Albania: Ceka – Ismajli, Nuhaj, Kuci, Gega – Arapi, Asllani, Alinani – Gjumsi, Gerxhaliu, Nikaj