România U19 a remizat cu reprezentativa similară a Bulgariei, scor 1-1, la Sliven. Bulgarii au egalat în minutul 98

ROmânia U19

Reprezentativa under 19 a României a remizat, miercuri, la Sliven, scor 1-1, cu selecţionata similară a Bulgariei, în primul joc din grupa 13 de calificare la Campionatul European din 2019 informează news.ro

România a deschis scorul prin Mihăilă, în minutul 16, din penalti. Bulgaria a egalat în minutul 90+8, prin Mitkov.

Bulgarii au jucat în inferioritate numerică pe final, Stefanov fiind eliminat în minutul 89.

În celălalt meci al grupei, Grecia a învins Gibraltar cu scorul de 4-0.

Pentru tricolori vor urma două jocuri, în faţa Greciei, la 17 noiembrie, şi contra Gibraltarului, la 20 noiembrie. Ambele jocuri sunt programate la Stara Zagora, de la ora 14.30.

Pentru a merge mai departe la Turul de Elită, ultima rundă înainte de Euro, naţionala U19 trebuie să se claseze pe unul dintre primele două locuri în grupă.

Campionatul European, la care vor fi prezente doar opt selecţionate, va avea loc în iunie 2019 în Armenia.