România U21 - Germania U21, semifinalele EURO 2019 | Tricolorii conduc la pauză, scor 2-1

FRF
u21 romania fotbal

România U21 conduce Germania U21, la pauză, scor 2-1, în semifinalele Campionatului European de tineret, informează MEDIAFAX.

Nadiem Amiri a deschis scorul pentru Germania U21. Fotbalistul lui Hoffenheim a marcat în minutul 21, după ce a depăşit mai mulţi adversari şi l-a învins pe Ionuţ Radu cu un şut bine plasat.

George Puşcaş a înscris pentru 1-1 în minutul 26. Atacantul lui Palermo a înscris dintr-o lovitură de la 11 metri, după un penalty obţinut de Ianis Hagi şi acordat de arbitru după consultarea VAR. Tot Puşcaş a marcat pentru 2-1, în minutul 43, după o centrare primită de la Andrei Ivan și o reluare excelentă a fotbalistului care evoluează în Italia.

La ora transmiterii ştirii, naţionala U21 a României joacă împotriva Germaniei U21 la Campionatul European de tineret, partidă contând pentru calificarea în finala competiţiei.