Românul Constantin Popovici a câștigat locul întâi la etapa din Irlanda a circuitului mondial de sărituri în apă de la mare înălţime

Facebook.com
Constantin Popovici

Sportivul Constantin Popovici a câştigat a doua etapă din circuitul mondial de sărituri în apă de la mare înălţime, duminică, la Dublin, relatează News.ro.

Popovici a dominat etapa irlandeză a Red Bull Cliff Diving, punând capăt seriei de cinci victorii a septuplului campion mondial Gary Hunt.

În faţa a 145. 000 de persoane, la feminin s-a impus australianca Rhiannan Iffland.

În clasamentul general, Popovici este pe locul doi, cu 160 de puncte, lider fiind Gary Hunt, cu 200 de puncte.

Următoarea etapă are loc la Polignano a Mare, în Italie, la 2 iunie.