SC Miercurea Ciuc şi Corona Braşov Wolves au obţinut victorii în deplasare, în Erste Liga

Facebook.com
Csm Galați, hochei pe gheață

SC Miercurea Ciuc şi Corona Braşov Wolves au obţinut victorii în deplasare, joi, în Erste Liga la hochei pe gheaţă.

Sport Club a dispus de UTE cu 7-2 (2-1, 2-1, 3-0), prin golurile marcate de Csanad Fodor, Ty Wishart (două), Tihamer Becze, Alpar Sallo, Justin Maylan şi John Anthony Combs, respectiv Christopher Bodo şi Philip James Kiss, potrivit agerpres.ro.

Corona Braşov Wolves s-a impus după şuturile de departajare la Debrecen, 2-1 (0-0, 0-0, 1-1, 0-0, 1-0) cu DEAC. Patrik Kiss a deschis scorul pentru gazde, Cody Carlson a trimis meciul în prelungiri prin golul marcat cu 77 de secunde înaintea expirării timpului regulamentar, iar Zsombor Molnar a semnat golul victoriei.

În alt meci, MAC HKB Ujbuda a trecut de CS Gheorgheni HC cu 5-4 (2-1, 2-2, 0-1, 1-0), după prelungiri. Arnold Sillo, Tero Koskiranta (două) şi Shawn Ouellette St Amant au marcat golurile harghitenilor, iar pentru gazde au înscris Balint Molnar, Brance Orban (trei) şi Istvan Sofron.