Video | Scene de groază în Liga Campionilor Cluburilor Arabe: portarul a fost lovit de un obiect pirotehnic și a ajuns la spital

Portarul echipei egiptene El-Gaish, Mohamed Shaaban, a ajuns la spital, după ce a fost lovit de un obiect pirotehnic la meciul de marţi, din deplasare, cu Ahly Tripoli, din Cupa Campionilor Cluburilor Arabe, relatează Reuters.

Fanii echipei din Libia au aruncat cu petarde pe teren în minutele de prelungire. Portarul a fost lovit de un astfel de obiect. Staful medical s-a dus alergând către el pentru a interveni, în timp ce colegii săi de la El-Gaish s-au dus la arbitru pentru a protesta.

Meciul a fost întrerupt, în timp ce Shaaban a fost transportat la cel mai apropiat spital. El-Gaish făcuse toate schimbările până atunci, astfel că pe final poarta a fost apărată de un fundaş.

Partida s-a încheiat 1-1. Ahly Tripoli s-a calificat în faza următoare, deoarece în meciul tur s-a impus cu 2-1.