SCM Râmnicu Vâlcea a învins-o pe HC Zalău: Handbalistele lui Gheorghe Tadici au pierdut meciul în ultimele 64 de secunde

Gheorghe Tadici

SCM Râmnicu Vâlcea continuă parcursul perfect în acest debut al Ligii Naţionale de handbal feminin, după ce a învins-o pe HC Zalău cu 32-30 (14-18), sâmbătă, pe teren propriu, în etapa a cincea.

Echipa antrenată de Gheorghe Tadici a condus în prima repriză la cinci goluri, 17-12, 18-13, 19-14, iar în minutul 54 avea un gol în plus pe tabelă, 29-28, însă vâlcencele au reuşit să încline balanţa în ultimele 64 de secunde, prin golurile reuşite de Ljepoja şi Maidhof, scrie agerpres.ro.

Nathalie Hagman a marcat 11 goluri pentru gazde, iar Emilija Lazic şi Robert Stamin (ex-SCM) au reuşit câte 8 goluri pentru HC Zalău.

CS Gloria 2018 Bistriţa-Năsăud a dispus de CS Măgura Cisnădie cu 35-25, condusă de Bianca Bazaliu (8 goluri) şi Seynabou Mbengue Rodriguez (7).