Scor de maidan în Franța! Paris Saint-Germain a învins Dijon, scor 8-0, în Ligue 1: Neymar a marcat de patru ori, Di Maria de două ori

Neymar PSG

Formaţia Paris Saint-Germain a învins, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 8-0, echipa Dijon, în etapa a XXI-a a campionatului Franţei, meci în care Neymar a marcat de patru ori, Di Maria de două ori, iar Cavani a egalat recordul lui Ibrahimovici de 156 de goluri înscrie pentru parizieni.

Neymar a marcat în minutele 42, 57, 73, 83 (penalti), Di Maria a punctat în 4 şi 15, iar Cavani în minutul 21, anunță News.ro.

Pentru PSG a înscris şi Mbappe, în minutul 77.

Paris Saint-Germain este lider în campionatul Franţei, cu 56 de puncte, 11 mai multe decât Olympique Lyon, ocupanta locului secund.