• cea mai rapidă sursă de informaÈ›ii È™i È™tiri
  • experienÈ›a premium fără reclame sau întreruperi
  • în fiecare zi,cele mai noi È™tiri, exclusivități È™i breaking news
DESCARCÄ‚ APLICAÈšIA: iTunes app Android app on Google Play

Se știe prima SEMIFINALISTĂ de la Turneul Campioanelor: Principala ADVERSARĂ a Simonei Halep a fost UMILITĂ

Turneul Campioanelor Simona Halep

Simona Halep are mari șanse să scape de principala adversară la poziția de lider mondial, la Turneul Campioanelor. Garbine Muguruza a fost umilită de Karolina Pliskova și riscă să fie eliminată, dacă pierde și partida următoare, cu Jelena Ostapenko. Numărul 2 WTA are, după două meciuri, o victorie și o înfrângere. Pliskova e prima jucătoare calificată în semifinale.

Karolina Pliskova, locul 3 WTA, a învins-o pe spaniola Garbine Muguruza, locul doi mondial, în două seturi, şi s-a calificat în semifinale la Turneul Campioanelor.

Pliskova s-a impus, scor 6-2, 6-2, în etapa a doua a Grupei Albe. În setul 2, Pliskova a avut 5-0 și 40-0, dar Muguruza a mai luat două game-uri.

Meciul a durat 62 de minute.

În prima partidă a zilei, americanca Venus Williams, locul 5 WTA, a învins-o, cor 7-5, 6-7 (3/7), 7-5, pe letona Jelena Ostapenko, locul 7 WTA, după trei ore şi 13 minute de joc.

Miercuri, Simona Halep, locul I WTA o va întâlni, de la ora 14.30, pe daneza Caroline Wozniacki, locul 6 WTA, în etapa a doua Grupei Roşii.

În al doilea meci de miercuri se vor întâlni ucraineanca Elina Svitolina, locul 4 WTA, şi sportiva franceză Caroline Garcia, locul 8 WTA.