Seară de coșmar pentru spanioli în Liga Campionilor, italienii sunt pe val: Barcelona, învinsă de Inter, Napoli a făcut scorul serii cu Ajax

Liga Campionilor

Echipa italiană Inter Milano a învins marţi seara, acasă, formaţia spaniolă FC Barcelona, scor 1-0, într-un meci din etapa a treia a grupelor Ligii Campionilor. Tot marţi seara, FC Bruges a dispus cu scorul de 2-0 de echipa spaniolă Atletico Madrid, iar Napoli a câştigat la Amsterdam, cu Ajax, scor 6-1, notează news.ro.

La Milano, Inter s-a impus cu 1-0 în faţa Barcelonei chiar şi fără Lukaku şi Brozovic. Autorul unicului gol al partidei a fost Calhanoglu, în prelungirile primei reprize.

În Belgia, FC Bruges a întrecut cu 2-0 echipa spaniolă Atletico Madrid, într-un meci în care Griezmann a ratat un penalty, trimiţând în bară în minutul 76.

La Amsterdam, în grupa A, Napoli a făcut scor de tenis cu Ajax, chiar dacă gazdele au deschis scorul în minutul 9. Italienii au înscris de cinci ori, apoi a urmat eliminarea lui Tadic (Ajax), din minutul 73, şi Napoli a mai înscris odată.

Rezultate înregistrate marţi seara în grupele Ligii Campionilor:

Grupa A: Ajax Amsterdam – Napoli 1-6 (Kudus 9 / Raspadori 18, 47, Di Lorenzo 33, Zielinski 45, Kvaratskhelia 63, Simeone 81)

Grupa A: FC Liverpool – Glasgow Rangers 2-0 (Alexander-Arnold 7, Salah 53 penalti)

Grupa B: FC Bruges – Atletico Madrid 2-0 (Sowah 36, Jutgla 62)

Grupa B: FC Porto – Bayer Leverkusen 2-0 (Zaidu 69, Galeno 87)

Grupa C: Inter Milano – FC Barcelona 1-0 (Calhanoglu 45+2)

Grupa C: Bayern Munchen – Viktoria Plzen 5-0 (Sane 7, 50, Gnabry 13, Mane 21, Choupo-Moting 59)

Grupa D: Eintracht Frankfurt – Tottenham 0-0

Grupa D: Olympique Marseille – Sporting Lisabona 4-1 (Alexis Sanchez 13, Harit 16, Balerdi 28, Mbemba 84 / Francisco Trincao 1)