Seară spectaculoasă în Liga Campionilor: Finalista Liverpool, zdrobită la Napoli, victorii pentru Barcelona și Bayern, final de infarct la Madrid

liga campionilor

Echipele Bayern Munchen, Tottenham Hotspur, FC Barcelona şi Napoli au obţinut victorii în meciurile disputate miercuri seara în Liga Campionilor. Echipa engleză FC Liverpool a cedat la trei goluri diferenţă, transmite news.ro.

În grupa A, la Napoli, pe stadionul Diego Armando Maradona, Napoli a condus cu 4-0 pe FC Liverpool în minutul 47. S-a încheiat 4-1 şi echipa lui Jurgen Klopp debutează cu stângul în grupele Ligii Campionilor.

În grupa B, Atletico Madrid s-a impus cu 2-1 în confruntarea cu FC Porto, toate golurile fiind marcate după minutul 90.

Rezultatele meciurilor disputate miercuri, în Liga Campionilor:

Grupa A: Napoli – FC Liverpool 4-1 (Zielinski 5 penalti, 47, Zambo Anguissa 31, Simeone 44 / Luis Diaz 49)

Grupa A: Ajax Amsterdam - Glasgow Rangers 4-0 (Alvarez 17, Berghuis 32, Kudus 33, Bergwijn 80)

Grupa B: Atletico Madrid – FC Porto 2-1 (Hermoso 90+2, Griezmann '90+11 / Uribe 90+5 penalti)

Grupa B: FC Bruges – Bayer Leverkusen 1-0 (Sylla 42)

Grupa C: Inter Milano – Bayern Munchen 0-2 (Sane 25, D’Ambrosio 66 autogol)

Grupa C: FC Barcelona – Viktoria Plzen 5-1 (Kessie 13, Lewandowski 34, 45+3, 67, Ferran Torres 71 / Sykora 44)

Grupa D: Tottenham – Olympique Marseille 2-0 (Richarlison 76, 81)

Grupa D: Eintracht Frankfurt – Sporting Lisabona 0-3 (Edwards 65, Francisco Trincao 67, Nuno Santos 82)

Vezi AICI rezultatele de marți seara din Liga Campionilor!