Sepsi OSK a câștigat partida cu Academica Clinceni, începută luni și terminată marți, scor 4-0

sepsi

Sepsi OSK a câștigat partida cu Academica Clinceni, începută luni și terminată marți, scor 4-0, în runda cu numărul 20 din Liga 1, anunță MEDIAFAX.

Partida s-a reluat marți, de la ora 16:00, din minutul 16, moment în care jocul a fost oprit luni, din cauza ceții dense prezente pe Stadionul Municipal din Sfântu Gheorghe.

Gazdele de la Sepsi OSK și-au trecut în cont o victorie categorică, scor 4-0, după reușitele din a doua repriză ale lui Marius Ștefănescu (56' și 74'), Istvan Fulop (66') și Gabriel Vașvari (77').

Spre finalul partidei, nivelul vizibilității a scăzut din nou din cauza ceții, însă partida s-a disputat până la capăt.

În urma acestui rezultat, Sepsi OSK a înregistrat a patra victorie din acest sezon și a urcat pe locul 9, având 22 de puncte. De partea cealaltă, Academica Clinceni a încheiat seria de patru meciuri fără înfrângere, ilfovenii clasându-se pe poziția 12, cu 19 puncte.