Sepsi Sfântu Gheorghe s-a calificat, după lovituri de departajare, în optimile Cupei României: A bătut cu 4-2 pe ASU Politehnica Timişoara

Inquam Photos / Sandor Manases
Inquam Sepsi Dinamo

Sepsi Sfântu Gheorghe a învins, marţi, în deplasare, cu scorul de 4-2, după executarea loviturilor de departajare, echipa din liga a II-a ASU Politehnica Timişoara, calificându-se în optimile de finală ale Cupei României.

La finalul celor 90 de minute de joc, scorul a fost 1-1 (1-1). Prosser a deschis scorul în minutul 17, pentru oaspeţi, Ignea a egalat, în mintul 43. Acest scor s-a păstrat şi după 120 de minute, iar echipa din Liga I a marcat toate loviturile de la 11 metri şi s-a impus cu 4-2, scrie news.ro.

În aceeaşi fază s-au mai calificat CSU Craiova, deţinătoarea trofeului, Csikszereda Miercurea Ciuc (Liga a III-a) şi FC Voluntari.

Marţi se mai dispută meciul Dacia Unirea Brăila - Dinamo (a început la 21.30).