Serie A: AC Milan a încheiat la egalitate meciul cu Atalanta Bergamo

eurosport.ro
serie a

Echipa italiană AC Milan a încheiat la egalitate duminică seara, pe teren propriu, scor 1-1, cu formaţia Atalanta Bergamo, într-un meci din etapa a 26-a din Serie A, informează news.ro.

Milanezii au deschis scorul în minutul 3, prin eurogolul lui Rafael Leao. Oaspeţii au replicat prin ocazia din minutul 12 a lui Holm, însă golul egalizator a venit dintr-un penalti făcut de Giroud, în minutul 41. Koopmeiners a transformat pentru 1-1 şi cele două echipe nu au mai reuşit să înscrie chiar dacă în minutul 80, Giroud a trimis din întoarcere şi Zapacosta a respins din faţa porţii goale.

S-a terminat 1-1, iar Milan este pe ultima treaptă a podiumului, cu 53 de puncte, în timp ce Atalanta are 46 de puncte şi ocupă locul 5.