Serie A: Fiorentina a remizat cu Torino, în deplasare, scor 1-1

News.ro
minge fotbal poarta

Echipa italiană AC Fiorentina a încheiat la egalitate duminică, în deplasare, scor 1-1, într-un meci al etapei a 36-a din Serie A, potrivit news.ro.

La Torino, AC Fiorentina a deschis scorul în minutul 48 prin proaspătul intrat Luka Jovic. Gazdele au egalat prin Antonio Sanabria, în minutul 66, iar partida s-a încheiat cu o remiză.

În clasament, AC Fiorentina este pe locul 9, cu 50 de puncte, departe de „zona cupelor europene”, iar Torino ocupă locul 11, cu acelaşi număr de puncte, 50.

Tot duminică s-a disputat şi meciul dintre Lecce şi Spezia, încheiat la egalitate, 0-0. Ambele echipe se află în partea de jos a clasamentului. Lecce ocupă locul 16, cu 33 de puncte, iar Spezia este pe locul 17, cu 31 de puncte.