Serie A: Inter Milano o zdrobește pe Salernitana cu 4-0

facebook.com
Serie A

Echipa italiană Inter Milano a învins vineri seara, pe teren propriu, scor 4-0, formaţia Salernitana, într-un meci contând pentru etapa a 25-a din Serie A, informează news.ro.

Inter a făcut o primă repriză excelentă. Marcus Thuram a deschis scorul în minutul 17, Lautaro Martinez l-a majorat în minutul 19, iar Dumfries a făcut 3-0 în minutul 40.

În partea secundă, gazdele au dominat, au ratat şi au avut un gol anulat în minutul 79, pentru ofsaid, dar au stabilit scorul final în minutul 90, prin Arnautovic şi Inter s-a impus cu 4-0.

În clasamentul campionatului italian, Inter este lider, cu 63 de puncte, iar Salernitana rămâne ultima clasată, a 20-a cu 13 puncte.