Simona Halep câștigă setul 2 cu scorul de 6-2

Azarenka face break și scorul devine 5-2 pentru Halep

Simona se apropie de o victorie imensa. Are 5-0 in setul doi.

Halep conduce autoritar ]n setul doi, are deja 3-0.

UPDATE

Simona Halep câștigă la tie-break primul set al meciului

UPDATE

Azarenka și Halep merg cap la cap. Este 6-6 și primul set se decide la tie-break.

UPDATE

Simona Halep îşi face serviciul şi este 5-5.

UPDATE

Viktoria Azarenka își face serviciul și preia conducerea: 3-2.

UPDATE

Simona Halep și-a câștigat serviciul și a făcut 2-2.

UPDATE

Halep revine în meci și face rapid break-ul. Scorul este acum 2-1 si urmează Halep la serviciu

UPDATE

Început slab de meci pentru Halep. Azarenka reuşeşte break-ul şi face 2-0

UPDATE

Azarenka a servit perfect şi are 1-0.

ŞTIREA INIŢIALĂ

Emoţii mari pentru toată România. Simon Halep se bate cu Victoria Azarenka pentru un loc în sferturile de finală ale turneului de Mare Şlem de la Wimbledon. Simona este în cursă pentru primul turneu de Mare Şlem din carieră, dar şi pentru poziţia de lider mondial în clasamentul WTA.

Halep le-a învins pe Marina Erakovici, Beatriz Haddad Maia și Shuai Peng, fără a ceda vreun set în disputele de până acum. Fost lider mondial, câștigătoare a două trofee de Mare Șlem și semifinalistă la Londra în 2011 și 2012, Azarenka e la primul turneu de Mare Șlem după ce a devenit mamă. Ea a învins-o pe Heather Watson cu 3-6, 6-1, 6-4 în turul al treilea. Românca a învins-o o singură dată în trei meciuri pe Azarenka, în ultima confruntare, jucată în 2015 la US Open.