Simona Halep a învins-o pe Petra Martici, 6-4, 6-7, 6-3, și s-a calificat în semifinalele de la Indian Wells

Simona Halep a avut nevoie de un alt meci de 3 seturi pentru a obține o victorie la Indian Wells! În fața locului 51 mondial, croata Petra Martici, Halep a debutat cu un set câștigat la 4. A urmat un set doi în care Martici a condus cu 5-2, dar a fost nevoie de tie-break pentru a se stabili învingătoarea. Martici s-a impus cu 7-5 și s-a intrat în decisiv.

În setul 3, Halep a deschis cu un brek, însă Martici le-a câștigat pe următoarele 3. A urmat o serie fantastică a lui Halep, care l-a chemat pe Darren Cahill, pentru a doua oară în meci, ca să o sfătuiască. Halep a câștigat 5 game-uri consecutive și a închis meciul cu 6-3.

UPDATE Halep închide meciul cu 6-3.

UPDATE Halep face un nou break și servește pentru victorie.

UPDATE Halep își face serviciul, după ce salvează două mingi de break.

UPDATE Halep revine și face break-ul. E din nou egal, 3-3.

UPDATE Halep își face cu greu serviciul, la avantaje și se apropie la un game de croată.

UPDATE Halep a avut minge de brek, dar a ratat șansa. Martici se distanțează la 3-1.

UPDATE Martici face breakul și conduce cu 2-1. Halep l-a chemat pe Darren Cahill, pentru a două oară în meci.

UPDATE După un game lung, în care Halep a avut mai multe mingi de break, Martici se impune.

UPDATE A început setul decisiv. Halep își face serviciul și conduce cu 1-0.

UPDATE Halep pierde setul 2. Martici se impune cu 7-5 în tie-break.

UPDATE Halep bagă setul în tie-break.

UPDATE După 3 game-uri consecutive ale Simonei, Martici își fructifică serviciul și conduce cu 6-5.

UPDATE Halep revine în meci și egalează la 5.

UPDATE Halep recuperează game-ul pierdut și servește pentru a egala la 5, în setul 2.

UPDATE Halep mai face un game, dar e condusă cu 5-3. Martici servește pentru a duce meciul în decisiv.

UPDATE Martici conduce cu 5-2.

UPDATE Simona Halep câștigă la 0 pe serviciul său.

UPDATE Martici face 4-1/

UPDATE În sfârșit, Halep face și ea un game. E condusă cu 3-1.

UPDATE Martici conduce cu 3-0.

UPDATE Martici face breakul și conduce cu 2-0. E prima dată când Simona își pierde serviciul.

UPDATE Martici conduce, pentru prima dată în meci. Și-a făcut serviciul în setul 2.

UPDATE Halep câștigă cu 6-4 primul set.

UPDATE Martici se apropie, e 5-4.

UPDATE E deja 5-3, un game la 0 al Simonei.

UPDATE Martici își face serviciul.

UPDATE Halep e fără greșeală. Conduce cu 4-2, după încă un game.

UPDATE Martici se apropie la doar un game.

UPDATE Halep e impecabilă pe serviciu. Conduce cu 3-1.

UPDATE Martici servește și câștigă primul său game.

UPDATE Halep se distanțează la 2-0, după ce își face serviciul.

UPDATE Început perfect pentru Simona! Halep conduce cu 1-0, după ce a câștigat pe serviciul croatei.

Simona Halep, locul I WTA, joacă, de la această oră, împotriva croatei Petra Martici, locul 51 WTA, în sferturile de finală la Indian Wells.

Meciul e al doilea de pe arena centrală. Simona Halep şi Petra Martici sunt la egalitate la întâlnirile directe, 1-1, dar partidele sunt din 2015 (victorie Halep) şi 2011.