Simona Halep a învins-o pe Eugenie Bouchard în două seturi identice, 6-2, 6-2 - LIVETEXT

Simona Halep

UPDATE Simona Halep a închis partida cu același scor din primul set, 6-2. Românca s-a calificat în turul 3.

UPDATE Simona Halep revine în avantaj în setul doi și o conduce pe Bouchard cu 3-2, după un schimb superb de mingi.

UPDATE Eugenie Bouchard revine și conduce cu 2-1. Canadianca câștigă primul game pe propriul serviciu. Au apărut primele semne de nervozitate la Simona.

UPDATE Simona a început perfect și setul doi și conduce cu 1-0 în fața canadiencei Bouchard.

UPDATE Românca a închis setul cu un game alb.

UPDATE Simona conduce cu 4-2.

UPDATE Simona profită de erorile neforțate ale adversarei sale și face 3-1 la game-uri cu o lovitură câștigătoare în lung de linie.

UPDATE Simona Halep conduce cu 2-1, după ce canadianca a reușit un rebreak în al doilea game.

UPDATE Simona Halep a început perfect partida și a reușit un break în primul game.

Simona Halep se luotă pentru un loc în turul 3 al turneului Australian Open cu Eugenie Bouchard. Românca a primit o veste bună joi dimineață, când una din pretendentele la primul loc mondial, Garbine Muguruza a fost eliminată în turul doi. Muguruza a fost învinsă, cu scorul de 7-6 (1), 6-4, de Su-Wei Hsieh din Taiwan, locul 88 WTA, în aproape două ore de joc.