'Sindromul cetățeanul turmentat' LOVEȘTE: Președintele unei secții de votare din Brăila, beat la urne

Autor: Loredana Codruț

Publicat: 24-11-2019

Actualizat: 24-11-2019

Article thumbnail

Sursă foto: www.lapresse.ca

Președintele unei secții de votare din orașul Brăila a fost trimis acasă deoarece duminică dimineață era beat. El a fost înlocuit, iar procesul electoral nu a fost perturbat.

Mai multe persoane au reclamat faptul că președintele secției nr. 82 din cadrul Liceului „Anghel Saligny” mirosea a alcool și părea a fi în stare de ebrietate, conform Mediafax.

Citește și: Protestatarul Marian Ceaușescu, INTEROGATORIU pentru Traian Băsescu la ieșirea de le vot

Ca urmare, conducerea Biroului Electoral Județeaa a decis să-l înlocuiască din funcție și a raportat incidentul Autorității Electorale Permanente.

„Incidentul ne-a fost raportat, am luat măsuri de urgență. Procesul electoral nu a fost perturbat, președintele a fost înlocuit. Dimineață, el părea că a consumat alcool, de aceea am decis să-l înlocuim. Am înștiințat Autoritatea Electorală Permanentă”, a declarat, pentru MEDIAFAX, președintele BEJ, judecător Anamaria Chiroi.

Cazul este anchetat și de polițiști.

Google News
Explorează subiectul
Comentează
Articole Similare
Parteneri