ȘOCANT Au furat totul de la morți! ”Am luat un rimel de la Amsterdam”

Autor: Cristi Șelaru, Redactor

Publicat: 26-07-2014

Actualizat: 26-07-2014

Article thumbnail

Sursă foto: stiripesurse.ro

 O tânără din Ucraina a reușit să șocheze după tragedia aviatică din Ucraina. Yekaterina Parkhomenko a publicat pe contul ei de Instagram, denumit "zolotosya", o imagine în care ține în mână un rimel. "Un rimel din Amsterdam, de pe câmp, mai exact. Ințelegeți ce vreau sa spun", a scris fata care a adăugat și hashtag-ul #boeing777 pentru a le transmite de fapt prietenilor ei ca l-a furat dintre bagajele celor aflați în avionul prăbușit.


furt


Postarea a fost ștearsă după ce reacțiile au fost extrem de dure la adresa fetei, dar capturi de ecran au ramas pe internet.

Întâmplarea vine după ce și alte rude ale pasagerilor s-au plâns că trebuie să anuleze cardurile de credit, dar și abonamentele de telefon pentru că acestea erau folosite de localnicii care le-au furat dintre rămășițele aeronavei.


Mark Rutte, premierul olandez, s-a arătat "șocat de fotografiile și comportamentul cu totul lipsit de respect față de această tragedie". Oficialii guvernamentali din Ucraina a confirmat că jefuitorii din regiune au furat banii și bijuteriile victimelor.

Google News
Comentează
Articole Similare
Parteneri