Sorin Grindeanu, declarație INEDITĂ: De când am devenit prim-ministru...

Autor: Alexandra Cruceru, Redactor

Publicat: 16-03-2017

Actualizat: 16-03-2017

Article thumbnail

Sursă foto: www.romaniatv.net

Premierul Sorin Grindeanu a spus că de la preluarea funcţiei de la Guvern, a fost de două ori acasă la Timişoara adăugând că nu-i este uşor că nu are familia aproape.

Întrebat dacă intenţionează să-şi aducă familia de la Timişoara la Bucureşti, premierul Sorin Grindeanu a răspuns: ”Este o discuţie pe care am avut-o. Dacă situaţia se va schimba, o să o am cu familia mea. Nu-mi este simplu că nu-i am aproape”.

Grindeanu a spus că a fost la Timişoara doar de ori de când a devenit premier. ”De când am devenit prim-ministru, de două luni şi ceva, aproape trei, am fost de două ori. Nu merg în fiecare weekend”, a spus Grindeanu, miercuri, la TVR.

Primul-ministru a adăugat că, în pofida programului încărcat pe care îl are, reuşeşte să-şi facă timp să înoate de două sau trei ori pe săptămână.

Google News
Explorează subiectul
Comentează
Articole Similare
Parteneri