Spitalul Judeţean Suceava anunţă că s-au făcut 1.232 de coronarografii sau angioplastii, în 2023

Autor: Bogdan Antonescu

Publicat: 02-01-2024

Actualizat: 02-01-2024

Article thumbnail

Sursă foto: stiripesurse.ro

Compartimentul de Cardiologie Intervenţională din Spitalul Judeţean Suceava anunţă, marţi, că s-au făcut 1.232 de coronarografii sau angioplastii, în 2023, iar anul 2024 a început cu patru cazuri de infarct miocardic acut.

”În anul 2023 s-au efectuat 1.232 de coronarografii/angioplastii în acest laborator. Putem spune că am început anul 2024 în plină activitate cu 4 cazuri de infarct miocardic acut”, anunţă, marţi, Compartimentul de Cardiologie Intervenţională din Spitalul Judeţean Suceava.

Specialiştii unităţii medicale recomandă pacienţilor să facă o prioritate din menţinerea sănătăţii, în Anul Nou.

”Vă dorim un an nou fericit în care să faceţi din sănătatea voastră o prioritate. La mulţi ani!”, au mai transmis oficialii unităţii medicale.

Google News
Explorează subiectul
Comentează
Articole Similare
Parteneri