St Etienne a fost învinsă de Le Havre, scor 0-6: Gazdele au avut şi trei jucători eliminaţi

graiul.ro
fotbal gol plasa poarta

Echipa AS St Etienne a fost învinsă sâmbătă, pe teren propriu, de formaţia Le Havre, scor 0-6, într-un meci contând pentru etapa a patra din Ligue 2. Gazdele au avut şi trei jucători eliminaţi, conform news.ro.

În meciul care s-a jucat cu porţile închise, AS St Etienne fiind sancţionată cu disputarea a şase meciuri fără spectatori, gazdele au avut două cartonaşe roşii în prima repriză: Anthony Briançon a primit al doilea galben în minutul 31, iar Mathieu Cafaro a luat direct roşu în minutul 37.

În repriza secundă, oaspeţii au deschis scorul prin Sangante (min. 51), iar Alioui (56) şi Lekhal (64) au făcut 3-0. Portarul lui St Etienne, Etienne Green, a luat direct roşu în minutul 66, pentru ca în ultimele zece minute oaspeţii să mai înscrie de trei ori, prin Operi (80 şi 74) şi Kitala (89).

St Etienne are un bilanţ negativ după primele patru etape din Ligue 2: două egaluri şi două înfrângeri.