Steaua a câştigat Cupa Ligii pentru al doilea an consecutiv/ VIDEO

steaua concordia

Steaua a câștigat pentru al doilea an consecutiv Cupa Ligii, după victoria la limită obținută în prelungiri în fața Concordiei Chiajna, scor 2-1.

Vezi AICI golurile VIDEO!

Steaua a avut iniţiativa în prima parte, însă fără să reuşeasc să marcheze. Roş-albaştrii au deschis scorul după o oră de joc, prin reușita lui Momcilovici. Mingea a ricoșat la fundașul sârb după ce Bălgrădean a respins lovitura de cap trimisă de Golubovici din centrarea lui Hamroun.

Concordia a egalat în minutul 88, prin Pena, care l-a învins pe Niță cu o lovitură de cap, după o pasă primită de la Melinte.

Hamroun a marcat golul victoriei pentru steliști în a doua repriză de prelungiri, din penalty, în minutul 111. Lovitura de la 11 metri a fost obținută de Muniru, după o intervenție a lui Serendiuc.

Steaua: Niță - Enache, Tamaș, Toșca, Momcilovici - Achim, Bourceanu, Stanciu - Ad. Popa, Tudorie, Hamroun

Rezerve: Cojocaru, Muniru, Simion, Golubovici, Vîlceanu, Aganovici, Dan Popescu

Concordia: Bălgrădean - Tincu, Mamele, Melinte - Feussi, Bruno Madeira, Roșu, Grădinaru, Bucurică - Marian Cristescu, Pena

Rezerve: Iacob, Bărboianu, Serendiuc, Constantinescu, Adrian Cristea, Albu Cristian, Florin Rasdan

Arbitru: M. Avram
Asistenți: Ad. Ghinguleac, M. Orbuleț