Steaua a fost UMILITĂ de Manchester City: 5-0 și două penaltiuri ratate pentru englezi / VIDEO

Inquam Photos / Octav Ganea
steaua Inquam Photos / Octav Ganea

La întâlnirea cu Pep Guardiola, steliștii și-au luat notițe din lecția de fotbal predată de Manchester City. A fost 5-0 pentru englezi, care au marcat de 3 ori prin fostul ginere al lui Maradona, Kun Aguero. Tot el a ratat și două penaltiuri.

Steaua a început curajos, iar Stanciu a avut o mare ocazie în minutul 2, când a șutat pe lângă poartă. În minutul 8, Florin Niță a apărat un penalty executat de Aguero, dar în minutul 13, Silva a deschis scorul, cu un șut de la 12 metri.

În minutul 21, Aguero a mai ratat un penalty, șutând puternic peste poartă. Argentinianul s-a revanșat în minutul 41, când a marcat cu un șut din colțul careului.

VEZI GOLURILE AICI

Repriza a doua s-a desfășurat în același mod. City a atacat și a avut marile ocazii, marcând de două ori. În minutul 49, Nolito a marcat cu un șut din trei metri, după ce De Bruyne i-a pasat excelent, printre 4 steliști. Nolito a rămas singur cu Niță, pe care l-a driblat și a marcat în poarta goală. În minutele 78 și 89, Aguero a mai punctat de două ori și a stabilit scorul final, informează gsp.ro.