Senatorul Ioan Stan a fost reales, vineri, în funcţia de preşedinte al organizaţiei judeţene Suceava a Partidului Social Democrat (PSD).
Stan a fost singurul candidat pentru această funcţie, iar alegerea acestuia a avut loc prin vot deschis, în prezenţa preşedintelui PSD, premierul Marcel Ciolacu.
În funcţia de prim-vicepreşedinte al organizaţiei din Suceava a fost ales, tot prin vot deschis, deputatul Eugen Bejenariu.
Înaintea Conferinţei de alegeri a organizaţiei judeţene, au fost prezentaţi candidaţii PSD la alegerile locale din 9 iunie. Pentru funcţia de preşedinte al Consiliului Judeţean Suceava fost desemnat deputatul George Şoldan, iar pentru cea de primar al municipiului Suceava economistul Vasile Rîmbu, fost manager al Spitalului Judeţean de Urgenţă Suceava.
Suceava: Senatorul Ioan Stan a fost reales preşedinte al organizaţiei judeţene a PSD
Articole Similare

1.627
Șefa Inspecției Judicare, replică la „referendumul” lui Nicușor Dan: „Să facă și justiția un referendum să vedem dacă poporul e mulțumit de măsurile luate de Guvern”
1.627

1.272
Asociația personalului din justiție cere CCR să blocheze noile impozite locale: „Majorări cu efect de confiscare”
1.272

3.374
Băsescu avertizează. Prevede 'un dezastru' dacă SUA bombardează Iranul: 'Riscuri majore pentru Europa. Domnul Trump trebuie să revină la tratative'
3.374

1.621
Dominic Fritz refuză să schimbe propunerea pentru Avocatul Poporului, după atacul lui Grindeanu: Noi nu ascultăm comenzi politice
1.621

1.265
OUG publicată: Impozit pe casă și mașină mai mic pentru unii contribuabili / Primăriile pot tăia „cotele adiționale” (Document)
1.265

3.351
Dezvăluiri după aproape 10 ani - Tudorel Toader arată cum a făcut România posibilă înființarea EPPO
3.351

1.567
VIDEO Doctorul Dulcan, despre fericire, sănătate, Dumnezeu: Frica! Dacă găsești un mod de a-i înfricoșa pe oameni, poți să îi faci robii tăi
1.567

2.630
Punct final în unul dintre cele mai absurde dosare DNA: Doi foști primari ai Timișoarei, declarați nevinovați
2.630

3.485
Judecătoarea Stoicescu, despre numirea USR de la UM Sadu: Afurisit să fie cine nu își pune la profil Je Suis Salvador!
3.485

2.534
Traian Băsescu îl apără pe Ilie Bolojan care a petrecut după ce a anunțat concedierile din administrația publică: 'Și eu m-aș fi dus'
2.534

1.267
Vine marea reformă în USR! Dominic Fritz, dezlănțuit pe tema jocurilor de noroc: E o pandemie de dependență extrem de gravă
1.267

7.673
OUG pe șest la pensiile magistraților: Guvernul modifică legea înainte de publicare și riscă un nou scandal constituțional / UPDATE
7.673

1.223
Guvernul a stabilit. Ce sume de bani le sunt decontate prefecţilor şi subprefecţilor pentru cazare și deplasare în 2026
1.223

















Comentează