Superliga: FC Hermannstadt a terminat la egalitate cu FC Botoşani, scor 1-1. Golul oaspeţilor a fost înscris în minutul 90+4

Superliga

Echipa FC Hermannstadt a încheiat la egalitate sâmbătă, pe teren propriu, scor 1-1, cu formaţia FC Botoşani, în etapa a doua din play-out-ul Superligii. Oaspeţii au egalat în minutul 90+4, potrivit news.ro.

Primul gol al meciului a fost înscris de Gabriel Iancu, în minutul 70, după o centrare a lui Raul Opruţ. FC Botoşani a reuşit egalarea prin Sekou Camara, care a împins în plasă o diagonală a lui Cioiu.

FC Botoşani are 20 de puncte şi ocupă locul 3 în play-out, la patru puncte de liderul Petrolul. FC Hermannstadt este pe locul 5, cu 18 puncte.

FC HERMANNSTADT: Letica – Medina, Antoche, Ionuţ Stoica, Opruţ – Balaure (P. Petrescu 72), Mino Sota, Limaj (Baba Alhassan 58), C. Popescu (D. Iancu 85) – G. Iancu, D. Paraschiv (Babic 72). ANTRENOR: Marius Măldărăşanu

FC BOTOŞANI: Ducan – Petro,  Mutombo, Pius, Ţigănaşu -  Ivanov (M. Roman 77), Dican (Cioiu 88), Zabou (E. Florescu 36) – A. Dragu (Sekou Camara 77), Tallo, Mailat (Pinson 89). ANTRENOR: Flavius Stoican

Cartonaşe galbene: Babic 86, P. Petrescu 87

Arbitri: Marian Barbu - Vasile Marinescu şi Stelian Slabu - Vlad Baban

Arbitri VAR: Andrei Antonie - Petruţa Iorgulescu

Observator: Marian Salomir