Superliga: Petrolul Ploieşti – FCU Craiova 1948 1-1, în etapa a 21-a

Superliga
superliga

Echipa Petrolul Ploieşti a încheiat la egalitate duminică, pe teren propriu, scor 1-1, meciul disputat în cadrul etapei a 21-a împotriva echipei FCU Craiova 1948, informează News.ro.

Petrolul a deschis scorul prin Irobiso, cu o lovitură de cap, în minutul 45+1. Oltenii au egalat în minutul 63, când Bauza l-a învins pe Leitner cu un şut la colţul scurt. Arbitrul Istvan Kovacs a anulat golul lui Gabi Iancu, din minutul 78, pentru ofsaid, iar în minutul 82 a anulat şi un gol al gazdelor, înscris de Jair, după consultarea VAR. Imediat Kovacs l-a eliminat pe Jair cu roşu direct şi partida s-a încheiat la egalitate, scor 1-1.

PETROLUL: Leitner - Mathaus, Meijers, Huja - Borţa, Seto (Dumitriu 85), Jair, Ţicu – Budescu (Măzărache 72), Irobiso, Grozav (Olaru 90). ANTRENOR: Nicolae Constantin

FCU CRAIOVA: Gurău - Negru, Duarte, R. Grigore, Huyghebaert - Albu, Vl. Achim - Baeten, Bauza, Bahassa – G. Ganea (G. Iancu 57). ANTRENOR: Nicolo Napoli

Cartonaşe galbene: V. Ticu 5, Borta 51, Seto 69, Olaru 90+3 / Achim 21

Cartonaş roşu: Jair (Petrolul) min. 87

Arbitri: Kovacs Istvan - Marinescu Vasile, Artene Ovidiu – Barbu Marian

Arbitri VAR: Cojocaru Adrian Viorel - Trandafir Cristina Mariana

Observator: Marian Salomir