Tânăr de 24 de ani, suspectat că şi-a ucis ambii părinţi - El se află în custodia Poliţiei

Autor: Cătălin Lupășteanu

Publicat: 07-02-2024

Actualizat: 07-02-2024

Article thumbnail

Sursă foto: facebook.com


Un tânăr de 24 de ani din Săcele, judeţul Braşov, este suspectat că şi-a agresat mama şi tatăl, amândoi fiind găsiţi morţi, miercuri dimineaţă. Bărbatul se află în custodia Poliţiei, care a început cercetări în acest caz, potrivit news.ro.

Tânărul a sunat, miercuri dimineaţă, la 112, anunţând că şi-a agresat ambii părinţi.
”Faţă de sesizarea primită, la adresa indicată s-a deplasat, de îndată, un prim echipaj de Poliţie, care a constatat că aspectele de violenţă sesizate se confirmă, a identificat şi imobilizat persoana bănuită şi a stabilit, de asemenea, că cele două victime nu prezintă semne vitale”, transmit oficialii Poliţiei judeţene Braşov.
O echipă formată din procuror criminalist din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Braşov, poliţişti din cadrul Serviciului Investigaţii Criminale Braşov, ai Serviciului Criminalistic şi poliţişti din cadrul Poliţiei Municipiului Săcele realizează, la ora transmiterii acestei ştiri, cercetarea la faţa locului. Tânărul de 24 de ani se află în custodia Poliţiei Braşov.
Google News
Explorează subiectul
Comentează
Articole Similare
Parteneri