Tăriceanu, iritat de jurnalişti: Nu mă întrebaţi lucrurile astea

Autor: Radu Pop, Colaborator

Publicat: 20-11-2014

Actualizat: 20-11-2014

Article thumbnail

Sursă foto: stiripesurse.ro

Preşedintele Senatului, Calin Popescu Tariceanu, a invitat un ziarist sa nu-i mai adreseze întrebari legate de o discuţie a sa cu premierul Victor Ponta, aflat într-o "pauza", menţionând ca are o "calitate instituţionala".

"Mi-e greu sa discut cu el, din moment ce dupa cum ştiţi şi dumneavoastra şi-a luat o pauza de câteva zile. Când o sa revina la Bucureşti, sigur ca o sa avem consultari şi întâlniri", a replicat preşedintele Senatului, potrivit Mediafax.
La întrebarea unui ziarist, care a insistat sa afle daca cei doi au discutat, chiar şi neinstituţional, Tariceanu a replicat: "Sunt la emisiunea de...cum se cheama? Nu ma întrebaţi lucrurile astea pentru ca aici eu am o calitate instituţionala şi nu alta".
Premierul Victor Ponta si-a delegat, prin decizie, atributiile de coordonare a Guvernului catre vicepremierul Gabriel Oprea, decizia urmând sa fie aplicata în perioada 19-24 noiembrie.

 

Google News
Comentează
Articole Similare
Parteneri