Tehnicianul Cătălin Anghel, după înfrângerea cu CFR Cluj: 'E dezamăgitor când primeşti gol pe final. Trebuie să analizăm jocul şi să vedem ce avem de făcut'

Craiova Viitorul

Tehnicianul Cătălin Anghel a declarat, joi seară, că jucătorii de la FC Viitorul trebuie să joace cu mai mult curaj, apreciind că este dezamăgitor când pierzi un meci în ultimele minute, potrivit news.ro.

"E dezamăgitor când primeşti gol pe final. Trebuie să analizăm jocul şi să vedem ce avem de făcut. Trebuie să avem mai mult curaj, să jucăm cu mai multă încredere, să jucăm fotbal. Remizele nu te ajută să mergi în play-off, trebuie să câştigăm meciurile", a declarat Anghel la Digisport.

Formaţia CFR Cluj a câştigat, cu scorul de 2-1 (1-0), meciul susţinut, joi, pe teren propriu, în compania echipei FC Viitorul, în etapa a XXI-a a Ligii I.

Pentru CFR Cluj au marcat Itu, în minutul 31, şi Hoban, în minutul 90+2, iar pentru FC Viitorul a punctat Dobrosavlevici '52.