Timişoara a dat lovitura la Chiajna: Victorie pe terenul Concordiei după un gol controversat / VIDEO

gsp.ro
Chiajna Timisoara

ACS Poli Timișoara a câștigat meciul cu Concordia Chiajna, scor 2-0 și a recuperat punctele de penalizare cu care a început acest sezon.

Ilfovenii au rămas în zece după eliminarea lui Cristescu din minutul 73. Fotbalistul Chiajnei a făcut un fault asupra lui Novak, iar centralul Comănescu i-a arătat direct cartonașul roșu. Timișoara a dat lovitura pe final, în mniutul 81, la o fază contestată vehement de Concordia. Bălgrădean a încercat să degajeze mingea, însă Drăghici a stat extrem de aproape de goalkeeperul ilfovenilor și a reușit să-i fure balonul lui Bălgrădean, trimițând în poarta goală. Bănățenii au mai punctat o dată, în minutele de prelungire ale meciului, când Albu a trimis în proprie poartă.