Tottenham a învins echipa Brighton în Premier League - Cine este fundaşul care are 300 de meciu la echipă

Tottenham

Echipa Tottenham, antrenată de Jose Mourinho, a învins, joi, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (0-1), formaţia Brighton&Hove Albion, în primul meci de Boxing Day, potrivit news.ro.

Webster a deschis scorul, în minutul 37, pentru oaspeţi. Jucătorii lui Mourinho au marcat în minutele 53 şi 72, prin Harry Kane, respectiv Dele Alli.

Joi, fundaşul belgian Jan Vertonghen a jucat meciul cu numărul 300 pentru Tottenham, în toate competiţiile: 221 de partide şi opt goluri în Premier League, 24-1, în Liga Campionilor, 32-2, în Liga Europa, 11-1, în Cupa Angliei şi 12-1, în Cupa ligii.

În urma acestui rezultat, Tottenham urcă provizoriu de pe locul 7 pe locul 5, cu 29 de puncte, la trei puncte de Chelsea, de pe locul 4, de Liga Campionilor. Brighton rămâne deocamdată pe locul 13, cu 20 de puncte.

Citeşte şi: Soţia unui caporal mort în spital ACUZĂ - 'Au vrut să scape repede de el, de noi'

Celelalte meciuri care vor avea loc, joi, în etapa a XIX-a din Premier League sunt următoarele: