Tottenham, finalista Ligii Campionilor din ediția precedentă, a scos un egal, 2-2, cu Olympiacos Preu, în grupa B a Champions League

champions league

Olympiacos și Tottenham Hotspur au remizat, miercuri, la Pireu, scor 2-2, în primul meci al grupei B din Liga Campionilor, anunță MEDIAFAX.

Tottenham, finalista Ligii Campionilor din ediția precedentă, a condus cu 2-0 după prima jumătate de oră a partidei. Harry Kane, în minutul 26, din lovitură de la 11 metri, și Lucas Moura, în minutul 30, au punctat pentru londonezi.

Cu un minut înainte de pauză, Olympiacos a revenit în joc, grație reușitei lui Daniel Podence. În minutul 54, grecii au obținut un penalti pentru un fault comis în careu de Vertonghen, iar Valbuena a transformat de la punctul cu var.

Partida dintre Olympiacos și Tottenham s-a încheiat cu scorul de 2-2. Din grupa B mai fac parte Bayern Munchen și Steaua Roșie Belgrad, care se vor întâlni în meci direct, miercuri, de la ora 22:00.

În runda a doua din grupa B, în data de 1 octombrie, Tottenham va primi vizita lui Bayern Munchen, în timp ce Olympiacos va merge la Belgrad, pentru duelul cu Steaua Roșie.