Tragedia momentului în fotbalul românesc! Fost mijlocaș în Superligă a decedat la doar 40 de ani

Autor: Bogdan Antonescu

Publicat: 04-08-2024

Actualizat: 04-08-2024

Article thumbnail

Sursă foto: stiripesurse.ro

Valentin Ioviță, fost mijlocaș în Superliga care a evoluat pentru Oțelul Galați și Sportul Studențesc, a decedat la vârsta de 40 de ani.

Cauza morții încă nu a fost făcută publică. Clubul gălățean, pentru care Ioviță a evoluat între 2008 și 2010, a transmis sincere condoleanțe familiei îndurerate.

„SC Oțelul Galați regretă dispariția fostului jucător, antrenor și coleg Valentin Ioviță și transmite sincere condoleanțe familiei îndoliate, precum și întregii comunități oțelare. Odihnească-se în pace!”, a apărut pe pagina de Facebook a celor de la Oțelul Galați.


Valentin Ioviță a fost un fost fotbalist care a adunat 34 de meciuri și 4 goluri la nivelul primei ligi a României. În cariera lui, Ioviță a jucat pentru Sportul Studențesc, Dunărea Galați, Gloria Buzău, Oțelul Galați și CF Brăila. Sezonul 2010-2011 a fost ultimul în care acesta a evoluat, conform gsp.ro.

Google News
Comentează
Articole Similare
Parteneri