Tragedie în Rusia - Cel puţin opt morţi după izbucnirea unui incendiu într-o mină de potasiu

Autor: George Traicu

Publicat: 23-12-2018

Actualizat: 23-12-2018

Article thumbnail

Sursă foto: https://www.desiringgod.org/articles/your-bible-is-a-gold-mine

Cel puţin opt persoane au murit după izbucnirea unui incendiu într-o mină de potasiu din Rusia, au relatat duminică media locale, informează agenţia DPA preluată de Agerpres.

Echipele de salvare au scos trupurile victimelor din zone separate ale minei Solikamsk, la vest de Munţii Ural, au indicat autorităţile locale, citate de agenţia de presă Tass.

Citește și: Dan Voiculescu RĂBUFNEȘTE la adresa lui Traian Băsescu - O decizie a magistraților admite intervenția fostului președinte în dosarul Telepatia

Acţiunile de căutare a unui al noulea miner dat dispărut sunt în curs de desfăşurare.

Focul a izbucnit sâmbătă, la o adâncime de 340 de metri, în timpul lucrărilor de instalare a unei garnituri de beton, a relatat Tass, deşi circumstanţele incendiului nu au fost confirmate.

În momentul izbucnirii focului, 17 muncitori se aflau în mină, dintre care opt au scăpat nevătămaţi.

Google News
Explorează subiectul
Comentează
Articole Similare
Parteneri