Un băiat în vârstă de un an şi două luni, dispărut de la domiciliu, duminică după-amiază, a fost găsit decedat într-un pârâu, la aproximativ 500 de metri de casă, au informat reprezentanţii Serviciului de Ambulanţă Judeţean (SAJ) Vaslui.
Potrivit purtătorului de cuvânt al instituţiei, Daniel Ungureanu, mama copilului le-a declarat autorităţilor că a constatat dispariţia acestuia în jurul orei 17,30, iar băieţelul a fost mai întâi căutat de membrii familiei, după care incidentul a fost anunţat la numărul de urgenţă 112.
"În această seară la numărul de urgenţă 112 a fost anunţată dispariţia de acasă, din localitatea Fruntişeni, a unui copil de sex masculin în vârstă de un an şi două luni. Mama copilului a spus că a constatat dispariţia lui în jurul orei 17,30. Iniţial copilul a fost căutat de familie şi abia ulterior au fost alertate autorităţile. La căutări au participat poliţişti şi pompieri, iar SAJ Vaslui a participat cu două ambulanţe tip B2 şi C2. Copilul a fost găsit de salvatori în jurul orei 20,50, la aproximativ 500 de metri de domiciliu, sub un pod într-un pârâu, cu faţa în apă, fără semne vitale. S-au efectuat manevrele de resuscitare timp de peste o oră, fără rezultat favorabil. Medicul prezent la caz a declarat decesul", a precizat Daniel Ungureanu.
Poliţiştii efectuează cercetări pentru a stabili împrejurările producerii evenimentului.
Tragedie în Vaslui! Un copil de un an și două luni a fost găsit decedat într-un pârâu, la aproximativ 500 de metri de casă
Articole Similare

9
VIDEO Jandarmii au confiscat materiale pirotehnice vândute ilegal la o trecere de cale ferată din Vâlcea
9

28
Accident teribil pe DN 56: Doi bărbați au murit după impactul dintre un camion și un autoturism
28

15
Intervenție a jandarmilor montani în Hunedoara, după ce o mașină a ajuns într-o râpă
15

35
Doi bărbați, prinși de jandarmii prahoveni în timp ce capturau ilegal păsări sălbatice
35

4.052
Modificare importantă pentru angajați: Guvernul a decis ca prima zi de concediu medical să nu fie plătită
4.052

3.333
VIDEO Ministrul Oana Țoiu, anunț despre românii afectați de accidentul de telecabină din Italia
3.333

52
Tragedie în Caraș-Severin: O femeie a murit, iar fiica ei a suferit arsuri în urma unui incendiu
52

37
MAE, atenționare de călătorie pentru Marea Britanie: Perturbări semnificative ale traficului în Tunelul Canalului Mânecii
37

222
VIDEO Trafic de coșmar pe Valea Oltului: Blocaje cauzate de TIR-uri staționate pe șosea și de ninsoare
222

2.522
Turcescu atacă OUG privind muncitorii străini, „între cozonaci și cârnați”: riscă să transforme lipsa de forță de muncă într-o vulnerabilitate națională
2.522

5.796
Bolojan renunță la lovitura pregătită împotriva veteranilor și văduvelor de război (surse)
5.796

18
Risc de avalanşe în zona montană a județului Vâlcea: Salvamontiştii recomandă turiştilor să fie prudenţi
18

15
Risc crescut de avalanșă în Munţii Făgăraş: Salvamontiștii îi sfătuiesc pe turişti să evite traseele expuse
15

















Comentează