Jucătoarea tunisiană de tenis Ons Jabeur, principala favorită şi nr.4 mondial, a câştigat turneul WTA 500 de la Berlin, dotat cu premii totale de 757.900 dolari, potrivit Agerpres.
Duminică, în finala competiţiei, Jabeur a profitat de abandonul elveţiencei Belinda Bencic, campioana olimpică şi numărul 17 mondial, pe care o conducea cu 6-3, 2-1.
Tunisianca Ons Jabeur şi-a adjudecat trofeul la Berlin (WTA)
Explorează subiectul
Articole Similare

15
Stefanos Tsitsipas, aproape de retragere din cauza unei accidentări la spate: 'M-am speriat pentru cariera mea'
15

31
Nadia Comăneci a transmis un mesaj, la cumpăna dintre ani: Te aşteptăm 2026, cu speranţă şi încredere
31

24
Emanuel „Mani” Gyenes va participa din nou la Raliul Dakar
24

66
Anthony Joshua a fost externat din spitalul din Lagos, Nigeria, unde era internat după un accident rutier în care doi dintre apropiaţii săi au murit
66

568
Un an de foc pentru sportul mondial: marile evenimente care vor ține planeta cu ochii pe ecrane în 2026
568

771
Cupa Africii: Camerun și Coasta de Fildeș câștigă, tabloul optimilor este complet
771

59
Inaki Williams (Athletic Bilbao) critică decizia de a se juca Supercupa Spaniei în Arabia Saudită: Este o porcărie
59

102
Dezvăluiri din interior despre „Se queda”: Neymar urma să plece, iar unii știau deja
102

41
CAN continuă cu rezultate clare: Algeria bate Guineea Ecuatorială, Burkina Faso trece de Sudan
41

25
Max Verstappen, desemnat cel mai bun pilot al sezonului de câtre coechipierii săi
25

40
Suspendări la CAN după ce mai mulți jucători au insultat un arbitru
40

37
VIDEO Mesajul Nadiei de Anul Nou: Abia aştept să sărbătorim multe lucruri istorice în 2026
37

22
Lothar Matthaeus se aşteaptă ca Germania să ajungă în semifinalele CM 2026
22

















Comentează