Ucraina U21 -Danemarca U21, scor 2-3, în preliminariile pentru Euro 2021: România U21 e pe locul secund

FRF
u21 romania fotbal

Danemarca U21 s-a impus, vineri, în fața reprezentativei U21 a Ucrainei, cu scorul de 3-2, în preliminariile pentru Euro 2021, anunță MEDIAFAX.

Danemarca a deschis scorul, în minutul 5, prin golul lui Skov Olsen, marcat din pasa decisivă venită din partea lui Bruun Larsen. În minutul 24, Skov Olsen a reușit dubla, după încă o pasă decisivă din partea lui Bruun Larsen. În minutul 59, același Olsen a marcat pentru 3-0. Rusyn a redus din diferență, în minutul 63, cu ajutorul lui Vantukh. În minutul 73, Shaparenko nu a reușit să transforme o lovitură de la 11 metri, dar Tsitaishvili a trimis balonul în poarta lui Christensen, marcând pentru 2-3.

Echipele utilizate:

Ucraina: Bilyk – Konoplia (Supriaha 79), Popov, Bondar, Korniienko – Shaparenko (Buletsa 75), Alibekov (Chekh 46), Stetskov (Topalov 64) – Lednev (Tsitaishvili 64), Rusyn, Vantukh

Danemarca: Christensen – Poulsen, Sorensen (Nartey 75), Nelsson, Anyembe (Hjulmand 83) – Andersen, Nartey, Laursen – Damsgaard (Dreyer 70), Bruun Larsen, Skov Olsen (Roerslev Rasmussen 82)