DESCARCĂ APLICAȚIA: iTunes app Android app on Google Play Windows Phone Store
CELE MAI NOI ȘTIRI ȘI ALERTE BREAKING NEWS: ACTIVEAZĂ NOTIFICĂRILE

UEFA a anunțat PROGRAMUL meciurilor de la EURO

euro 2020

Programul şi locul de disputare ale meciurilor de la EURO 2020, după ce UEFA a renunţat vineri la oraşele Bilbao şi Dublin, aflate iniţial pe lista de 12 gazde ale turneului final programat în acest an între 11 iunie şi 11 iulie, arată Agerpres.

Grupa A

11 iunie: Turcia - Italia (Stadionul Olimpic din Roma)

12 iunie: Ţara Galilor - Elveţia (Stadionul Olimpic din Baku)

16 iunie: Turcia - Ţara Galilor (Stadionul Olimpic Baku)

Italia - Elveţia (Stadionul Olimpic Roma)

20 iunie: Elveţia - Turcia (Stadionul Olimpic Baku)

Italia - Ţara Galilor (Stadionul Olimpic Roma)

Grupa B

12 iunie: Danemarca - Finlanda (Parken Stadium Copenhaga)

Belgia - Rusia (Gazprom Arena Sant Petersburg)

16 iunie: Finlanda - Rusia (Gazprom Arena Sankt Petersburg)

17 iunie: Danemarca - Belgia (Parken Stadium Copenhaga)

21 iunie: Rusia - Danemarca (Gazprom Sankt Petersburg)

Finlanda - Belgia (Gazprom Arena Sankt Petersburg)

Grupa C

13 iunie: Austria - Macedonia de Nord (Arena Naţională Bucureşti)

Olanda - Ucraina (Johan Cruyff Arena Amsterdam)

17 iunie: Ucraina - Macedonia de Nord (Arena Naţională Bucureşti)

Olanda - Austria (Johan Cruyff Arena Amsterdam)

21 iunie: Macedonia de Nord - Olanda (Johan Cruyff Arena Amsterdam)

Ucraina - Austria (Arena Naţională Bucureşti)

Grupa D

13 iunie: Anglia - Croaţia (Wembley Stadium Londra)

14 iunie: Scoţia - Cehia (Hampden Park Glasgow)

18 iunie: Croaţia - Cehia (Hampden Park Glasgow)

Anglia - Scoţia (Wembley Stadium Londra)

22 iunie: Croaţia - Scoţia (Hampden Park Glasgow)

Cehia - Anglia (Wembley Stadium Londra)

Grupa E:

14 iunie: Polonia - Slovacia (Gazprom Arena Sankt Petersburg)

Spania - Suedia (La Cartuja Sevilla)

18 iunie: Suedia - Slovacia (Gazprom Arena Sankt Petersburg)

19 iunie: Spania - Polonia (La Cartuja Sevilla)

23 iunie: Slovacia - Spania (La Cartuja Sevilla)

Suedia - Polonia (Gazprom Sankt Petersburg)

Grupa F

15 iunie: Ungaria - Portugalia (Puskas Arena Budapesta)

Franţa - Germania (Allianz Arena Munchen)

19 iunie: Ungaria - Franţa (Puskas Arena Budapesta)

Portugalia - Germania (Allianz Arena Munchen)

23 iunie: Portugalia - Franţa (Puskas Arena Budapesta)

Germania - Ungaria (Allianz Arena Munchen)

Optimile de finală (26-29 iunie) sunt programate pe arenele Johan Cruyff, Wembley (două partide), Puskas Arena, La Cartuja, Parken Stadium, Arena Naţională şi Hampden Park.

Sferturile (2-3 iulie) au loc pe Gazprom Arena, Allianz Arena, Stadionul Olimpic din Baku, Stadionul Olimpic din Roma.

Semifinalele se dispută pe 6 şi 7 iulie pe Wembley Stadium, iar finala are loc pe 11 iulie tot pe Wembley.

ACTIVEAZĂ NOTIFICĂRILE

Fii la curent cu cele mai noi stiri.

Urmărește stiripesurse.ro pe Facebook

×
NEWSLETTER

Nu uitaţi să daţi "Like". În felul acesta nu veţi rata cele mai importante ştiri.